fbpx Profesjonalny Office Manager-Lean Office. Podnoszenie efektywności w procesach biurowych | Szkolenia dla biznesu i instytucji publicznych

Jesteś tutaj

Profesjonalny Office Manager-Lean Office. Podnoszenie efektywności w procesach biurowych

Profesjonalny Office Manager-Lean Office. Podnoszenie efektywności w procesach biurowych

DLA KOGO?

Szkolenie przeznaczone jest dla office managerów, kierowników administracyjnych, specjalistów ds. administracji oraz asystentek zarządzających biurem.

CEL SZKOLENIA

Na szkoleniu omówione zostaną metody Lean Office zwiększające efektywność w procesach biurowych. Uczestnicy w praktycznej formie zapoznają się z najważniejszymi narzędziami pozwalającymi na:

 • zwiększenie efektywności realizowanych procesów
 • poprawę organizacji pracy w zespole
 • redukcję błędów jakościowych
 • poprawę komunikacji
 • stabilizację realizowanych procesów
 • organizację wydajnego stanowiska pracy
 • usprawnienie przepływu dokumentów
 • skrócenie czasu realizacji procesu

Szkolenie prowadzone w formie warsztatowej, case study, a także gry symulacyjnej angażuje pracowników w proces zmian i pozwala im w praktyczny sposób poznać najważniejsze narzędzia Lean Office.

Lean Management to najczęściej stosowana na świecie metoda doskonalenia procesów produkcyjnych i biurowych. Dzięki zastosowaniu narzędzi redukujących marnotrawstwa z procesu pozwala ona na zwiększenie efektywności procesowej aż o 90%.

PROGRAM SZKOLENIA

Wprowadzenie do Lean Management

 • Diagnozowanie wartości dodanej w procesach biurowych
  Statystycznie 90% czynności wykonywanych w procesach biurowych nie wnosi wartości dodanej z punktu widzenia klienta. Umiejętne diagnozowanie dodających wartość czynności to pierwszy krok do usprawnienia procesów.
   
 • 8 typów marnotrawstwa obniżających efektywność procesów
  Wyróżniamy 8 typów czynności, które blokują nam płynność realizowanych procesów. W trakcie tego modułu uczestnicy dowiedzą się jak diagnozować marnotrawstwa w codziennej pracy zespołu.
   
 • Zmienność w procesach biurowych
  Każdego dnia zmienność występująca w 6 kategoriach utrudnia realizację codziennych zadań. Umiejętność diagnozowania i zarządzania zmiennością pomaga uzyskać większą stabilność codziennie realizowanych działań
   
 • Przepływ w procesach biurowych
  Przepływ (tzw. Flow) w procesach biurowych to jeden z najważniejszych parametrów Lean Office. Z punktu widzenia klienta najważniejsze jest, aby dane zadanie / proces realizowane było jak najszybciej, a zatem, żeby czas przepływu był jak najkrótszy.
   
 • Paradoks efektywności – efektywność zasobów, a efektywność przepływu
  W procesach wyróżniamy 2 podstawowe rodzaje efektywności:
  - efektywność przepływu, która koncentruje się na tym, aby dany proces realizowany był jak najbardziej wydajnie.
  - efektywność zasobów natomiast ma na celu wykorzystanie dostępnych zasobów (ludzi, urządzeń) w jak największym stopniu w ciągu dnia pracy.
   
 • Organizacja procesów biurowych zgodnie ze strumieniem wartości
  Mając świadomość czym jest wartość dodana z punktu widzenia klienta, jakie mamy marnotrawstwa w procesach oraz jak funkcjonują przepływy w procesach biurowych, w trakcie tego modułu uczestnicy nauczą się jak organizować procesy koncentrujące się na strumieniu wartości.
   

Narzędzia zwiększające efektywność procesów biurowych

 • Zarządzanie wizualne w procesach biurowych
  Zastosowanie Visual Management poprawia przepływ informacji, pracę zespołową oraz reagowanie na błędy w procesie.
   
 • Skuteczne rozwiązywanie problemów
  Szybkie wykrycie problemu w procesie i jego skuteczne wyeliminowanie to jedno z najczęstszych działań usprawniających pracę realizowaną w biurze.
   
 • Organizacja wydajnego stanowiska pracy – metoda 5S
  Dobrze zorganizowane stanowisko pracy nie tylko wpływa na wzrost efektywności procesu, ale również pozwala na poprawę zadowolenia pracownika i jego wydajności osobistej. Metoda 5S wspiera osiągnięcie tych celów poprzez wdrożenie 5 etapów doskonalenia stanowiska pracy.
   
 • Kaizen – rozwój procesów metodą małych kroków
  Metoda ta pozwala na ciągłe doskonalenie procesów i pracowników, poprzez wprowadzanie codziennych drobnych usprawnień pracy
   
 • Skill Matrix – matryca rozwoju zespołu pracowników
  Jedną z częściej występujących sytuacji w organizacjach jest brak zastępowalności pracowników. Dzięki narzędziu Skill Matrix uczestnicy nauczą się nie tylko jak zarządzać kompetencjami w zespole, ale i też w jaki sposób rozwijać je, żeby zapewnić stabilność pracy.
   
 • Zarządzanie zadaniami – system Kanban
  System Kanban wywodzi się ze środowiska produkcyjnego. Oryginalnie służył do zarządzania materiałem w toku produkcji. Jedną z jego odmian jest stosowany m.in. w środowisku IT czy zarządzania projektami Kanban wspierający zarządzanie zadaniami w zespole i priorytetyzację pracy.
   
 • Standaryzacja pracy – zapewnienie jakości i powtarzalności procesów.
  Jedno z podstawowych narzędzi Lean Office. Dzięki wdrożeniu Standaryzacji pracy można osiągnąć powtarzalne, dobre jakościowo realizowane zadania, a także poprawić skuteczność zarządzania pracą w zespole.

SZKOLENIE MOŻEMY RÓWNIEŻ PRZEPROWADZIĆ W FORMIE ZAMKNIĘTEJ W MIEJSCU I CZASIE DLA PAŃSTWA DOGODNYM.

Więcej informacji na temat szkolenia zamkniętego udzieli Państwu Agnieszka Korach, agnieszka.korach@arkconsulting.com.pl, 22 4357002.

 

Prowadzący

Krzysztof Firlik

Certyfikowany trener biznesu od 8 lat związany z doskonaleniem procesów wg Lean Management. Przeprowadził ponad 1000 godzin szkoleń i projektów doskonalących dla klientów z branży usługowej, produkcyjnej, IT, szpitali i urzędów.

Kontakt

tel. 22 435 70 02, 504 243 881
szkolenia@arkconsulting.com.pl

Terminy

LISTOPAD 2020, Warszawa
19.11.2020

SZKOLENIE STACJONARNE

Czas trwania

godz. 10.00-17.00

Miejsce

Warszawa

Koszt uczestnictwa /netto/ 1 osoby:

850,-PLN

Podatek VAT

/Podana kwota jest kwotą netto, należy do niej doliczyć 23% podatku VAT. UWAGA: szkolenia finansowane ze środków publicznych nie są objęte podatkiem VAT/.

Koszt szkolenia obejmuje

certyfikat ukończenia szkolenia
materiały szkoleniowe
obiad
przerwy kawowe

Rezerwacja udziału w szkoleniu

Nie możesz jeszcze przesłać oficjalnego zgłoszenia?

 • Zarezerwuj miejsce na szkoleniu bezkosztowo i bez zobowiązań.
 • Napisz do nas, podaj tytuł szkolenia, ilość miejsc, które chcesz zarezerwować, termin oraz Twoje dane kontaktowe na adres: szkolenia@arkconsulting.com.pl
 • Skontaktujemy się z Tobą na 10 dni przed szkoleniem - jeśli do tej pory nie otrzymamy oficjalnego zgłoszenia - aby potwierdzić Twój udział.